24/7 Hotline (w sprawach serwisu): +48 660 702 702 / Biuro:+48 58 55 33 611biuro@giatech.pl
Kontakt

Aktualności

RDM – zdalne zarządzanie, diagnostyka i naprawa dystrybutora

19 Czerwiec 2024

RDM – zdalne zarządzanie, diagnostyka i naprawa dystrybutora

W maju tego roku Dover Fueling Solutions wprowadził na rynek RDM, dodatkowy moduł w odmierzaczach Wayne Helix, dający duże możliwości zdalnego zarządzania urządzeniami.

U podstaw powstania modułu RDM leży fakt, że obecnie większość usterek w pracy dystrybutorów zgłaszana jest przez klientów. Wpływa to negatywnie na wizerunek stacji paliw – wiąże się z opóźnieniami, widokiem nieczynnych odmierzaczy i niezadowoleniem gości stacji. To wszystko prowadzi do zmniejszonej sprzedaży paliwa i spadku lojalności wśród odbiorców. 

Dlatego z pomocą przychodzi RDM, który zapewnia sprzedawcom pełną kontrolę nad urządzeniem i optymalną obsługę klienta dzięki technologii zdalnego monitorowania i zarządzania.

RDM (Remote Diagnostics & Management Solution) to opcjonalny moduł dystrybutora, który po aktywacji umożliwia zdalne monitorowanie, zarządzanie, diagnostykę i rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem DX Monitor.

Jego wyjątkowymi zaletami są:

  • Zdalne zarządzanie, korygowanie, ponowne uruchamianie odmierzaczy.
  • Zdalna naprawa bez konieczności udziału serwisanta (elementy elektroniki).
  • Skrócenie czasu potrzebnego na identyfikację, zgłoszenie, naprawienie.
  • Monitorowanie natężenia przepływu i powiadomienie w przypadku jego niskiego natężenia
  • Monitorowanie VR2
  • Informowanie o zerowych transakcjach
  • Umożliwienie dalszej analizy po wykryciu problemu, obejmującej dostęp do wszystkich danych, dzięki czemu serwisant dysponuje pełnymi informacjami o usterce i ma możliwość naprawienia jej „za pierwszym razem”.
  • Zapewnienie szczegółowych danych o problemie, czyli też szybkiej naprawy, co jest dużym krokiem na przód w diagnostyce, biorąc pod uwagę fakt, że większość dotychczasowych zgłoszeń serwisowych dokonywanych przez obsługę stacji nie jest precyzyjna i kompletna.
  • Zmniejszenie kosztów konserwacji i częstości wezwań serwisowych.

RDM - korzyści związane z efektywnością

Jakie wymagania musi spełnić odmierzacz by uruchomić funkcjonalność RDM?

- Nowy dystrybutor powinien być skonfigurowany tak by zawierał moduł RDM – wybór tej opcji dokonywany jest w momencie zakupu.

- Oprogramowanie dystrybutora będącego w użyciu może zostać zaktualizowane na potrzeby RDM, przy czym z uwagi na możliwe ograniczenia wydajności procesora i pojemności pamięci, potrzebne będą dodatkowe części. Także te umożliwiające łączność z Ethernetem.

- Każdy dystrybutor powinien mieć połączenie IP z centralną witryną serwisową, która musi mieć dostęp do chmury DFX DX i aktywną licencję DX Monitor.

Więcej informacji na temat pełnej gamy dystrybutorów Wayne i ich innowacji można uzyskać kontaktując się z naszym działem handlowym.

 

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms