24/7 Hotline (w sprawach serwisu): +48 660 702 702 / Biuro:+48 58 55 33 611biuro@giatech.pl
Kontakt

Aktualności

Legalizacja / litrażowanie zbiorników paliwowych

04 Kwiecień 2024

Legalizacja / litrażowanie zbiorników paliwowych

Legalizacja zbiorników paliwowych ma na celu uzyskanie potwierdzenia (którego wyrazem jest świadectwo legalizacji), że zbiornik spełnia określone prawem wymagania. Nazywana jest również litrażowaniem, z tym, że sam proces litrażowania nie musi być przeprowadzany w obecności przedstawiciela Urzędu Miar, co w przypadku legalizacji jest wymagane. Sam proces litrażowania może być wykonany na życzenie klienta z uwagi na zaistniałe w toku funkcjonowania stacji okoliczności.

Zgodnie z ustawą Prawo o Miarach rozróżniamy legalizację pierwotną, jednostkową i ponowną. Pierwsze dwie przeprowadzane są przed wprowadzeniem danego przyrządu pomiarowego (jakim jest też zbiornik) do użytkowania. Legalizacja ponowna natomiast dotyczy przyrządów wprowadzonych już do obrotu. W przypadku zbiorników powinna być przeprowadzona raz na 11 lat oraz w sytuacji uszkodzenia, naprawy czy zmiany konstrukcji przyrządu (naruszenie plomb legalizacyjnych).

GIA Polska posiada specjalny zestaw pomiarowy do przeprowadzania litrażowań zbiorników na życzenie klienta, a do niedawna - odpowiadając na zapotrzebowanie naszych kontrahentów - także w obecności przedstawiciela Urzędu Miar.

Właściwy pomiar zawsze poprzedzony jest kontrolą stanu technicznego zbiornika. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z procesu litrażowania zbiornika paliw płynnych, który przeprowadzaliśmy na zlecenie klienta.

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms